Młodzież z Iłowa pielgrzymuje do Rzymu: duchowe odkrycia u stóp Świętego Piotra
Pod koniec maja 2026 roku, młodzież z Iłowa miała wyjątkową okazję doświadczyć duchowego wzbogacenia podczas pielgrzymki do Rzymu. Uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, przygotowujący się do Sakramentu Bierzmowania, wraz z opiekunami, wzięli udział w trzydniowej wizycie w Wiecznym Mieście. Ich celem była nie tylko modlitwa, ale także odkrywanie historycznych i religijnych miejsc, które miały umocnić ich wiarę.
Rozpoczęcie pielgrzymki
Wyprawa rozpoczęła się od zwiedzania Bazyliki św. Jana na Lateranie, uznawanej za najważniejszy kościół katolicki. To właśnie tam młodzież mogła poczuć atmosferę miejsca, które jest symbolem chrześcijaństwa. Następnie odwiedzili Bazylikę Matki Bożej Większej, gdzie modlitwy skierowali do Matki Bożej Śnieżnej. Spotkanie to stało się momentem refleksji nad rolą papieża Franciszka, przy którego grobie złożyli swoje podziękowania.
Drugi dzień pełen refleksji
Wtorek wypełniła wizyta na Placu Świętego Piotra, gdzie uczestnicy oddali hołd św. Janowi Pawłowi II. Młodzi ludzie, w obecności swoich opiekunów, modlili się o pomyślne przygotowanie do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej u grobu świętego Piotra. Zwiedzanie Groty Watykańskiej z grobami papieży, w tym Benedykta XVI, wzbogaciło duchową podróż o element historii Kościoła.
Kulminacja duchowej podróży
Podczas pielgrzymki nie zabrakło również wizyty w Zamku Świętego Anioła i Koloseum. Po południu grupa udała się do polskiego kościoła św. Stanisława, gdzie uczestniczyli w nabożeństwie majowym i Mszy Świętej. Ksiądz Jacek Staniek skierował do młodzieży słowa otuchy i życzenia obfitości darów Ducha Świętego, co było istotnym akcentem tego dnia.
Ostatnie chwile w Rzymie
Ostatni dzień pielgrzymki rozpoczął się od Audiencji Generalnej z Ojcem Świętym Leonem XIV. Uczestnicy mieli okazję wspólnie z papieżem odmówić modlitwę Ojcze Nasz, co było niezwykle wzruszającym momentem. Po audiencji, młodzież miała czas na zwiedzanie Placu Navona i Panteonu, zanim wieczorem powróciła do Polski.
Podróż do Rzymu okazała się nie tylko cennym doświadczeniem duchowym, ale także okazją do zacieśnienia więzi w grupie. Organizatorzy, w tym dyrektor szkoły, pani Elżbieta Kopka, oraz Marek Lewandowski z Biura Podróży LEVTRAVEL, zasłużyli na podziękowania za sprawną organizację tego wyjątkowego wyjazdu.
Źródło: facebook.com/profile.php?id=100064531370832

Nagrody dla zwycięzców konkursu „Sochaczew moim okiem” w Miejskiej Bibliotece Publicznej
Mobilna klinika Ronalda McDonalda wspiera zdrowie dzieci w Sochaczewie
Muzyczna podróż przez utwory Osieckiej i Grechuty z Tomaszem Steńczykiem
Młodzież z Sochaczewa zdobywa wiedzę o prawach konsumenta
Kolorowe słoneczka w bibliotece: uczniowie z Gawłowa odkrywają radość czytania
Brzydkie Kaczątko” oczarowało Sochaczew – wzruszający spektakl dla najmłodszych
Teatr Młodych Twórców „Maska” zdobywa serca i nagrody na Mazowszu!