Uroczystości i święta

Orszak Trzech Króli jak dawniej

Powrót po przerwie

Z powodu szalejącej pandemii koronawirusa Orszak Trzech Króli nie mógł się odbyć w 2021 roku. To wydarzenie w Sochaczewie sprawia ogromną radość mieszkańcom. Przede wszystkim cieszą się z tego dzieci. Wielobarwne postaci, pieśni oraz wspólny marsz ulicami miasta jednoczył mieszkańców co roku. Tym bardziej jesteśmy zawiedzeni tym, że w zeszłym roku nie mieliśmy szansy uczestniczyć w tym jakże pięknym wydarzeniu. Jednakże teraz mamy dla wszystkich miłośników Orszaku Trzech Króli bardzo dobrą wiadomość – Orszak powraca i już niedługo wszyscy będziemy mogli znów wspólnie wyjść na ulice Sochaczewa.

Program wydarzenia

Organizatorem tegorocznego Orszaku Trzech Króli jest parafia św. Wawrzyńca. Jak to zwykle było w przeszłości i w tym roku wydarzenie odbędzie się 6 stycznia. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy, więc wszyscy chętni sochaczewianie nie powinni mieć większych problemów z tym, aby wziąć udział w wydarzeniu. W zeszłym roku wyglądało to w ten sposób, że tylko wolontariusze, przebrani za Kacpra, Melchiora i Baltazara wyszli na ulice Sochaczewa. Udali się do szopki, by złożyć tam pokłon Dzieciątku Jezus. Mieszkańcy mogli jedynie śledzić to wydarzenie online. Teraz znów sami mogą wziąć w nim udział. A jaki jest tegoroczny program Orszaku Trzech Króli?

Wszystko zacznie się 6 stycznia o godz. 15:00. Wszyscy chętni zgromadzą się wówczas przy amfiteatrze, przy ul. Podzamcze 6. Wymarsz Orszaku Trzech Króli odbędzie się o godz. 15:10, a wszyscy uczestnicy udadzą się pod kościół Matki Bożej Różańcowej. O godz. 15:30 Kacper, Melchior i Baltazar złożą dary Nowonarodzonemu Jezusowi. Nastąpi także zawierzenie Bogu Ojczyzny, Miasta oraz Kościoła. O godz. 16:00 rozpocznie się koncert zespołu Koderki, pochodzącego z łowicza. Koncert będzie miał miejsce przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!