Sochaczew – historia najnowsza. Część 2
Pamiętają o tym nasi dziadkowie, rodzice, a także niektórzy z nas
Kiedy kultywujemy pamięć o naszym mieście Sochaczewie oraz krzewimy wśród młodego pokolenia lokalny patriotyzm, to oprócz uczenia o czasach najdawniejszych powinniśmy pamiętać też o najnowszej historii naszego miasta. Zakładamy, że wydarzenia te są znane szerszemu gronu naszych Czytelników. Taki przegląd pozwala rzucić światło na to, jak wielkie zmiany zaszły w Sochaczewie. Spójrzmy więc, cóż takiego wydarzyło się na przełomie lat 1992-2012.
Intensywna budowa po okresie komuny
Na początku lat 90-tych w Sochaczewie byliśmy świadkami realizacji bardzo wielu inwestycji budowlanych. Zaczęło się w 1992 roku od Szkoły Podstawowej nr 6. Jej budowa trwała od roku 1984 i było wiele trudności, aby ją zakończyć. Dziś do tej szkoły uczęszcza blisko 1000 uczniów i uczennic. Również w latach 90-tych pojawiły się podwaliny pod budowę szpitala. Ogólnie rzecz biorąc napływ inwestorów po okresie komunistycznym spowodował znaczny wzrost budownictwa mieszkalnego.
Pamiętna sesja Rady Miasta
Wielką kontrowersją zakończyła się sesja Rady Miasta z 2002 roku. Było to ostatnie spotkanie radnych przed wyborami samorządowymi. Awantura dotyczyła zmiany planów pół czerwnokowskich. Radni nie mogli dojść do porozumienia. Twarda wymiana na argumenty trwała aż 12 godzin. Ostatecznie udało się uchwalić zmianę planu zagospodarowania przestrzennego.
Rewolucja inwestycyjna? Bez przesady…
W 2012 roku w Sochaczewie zrobiło się głośno po tym, kiedy plany władz miasta zostały okrzyknięte mianem preludium do rewolucji inwestycyjnej. Wprawdzie odbyło się II Forum Inwestycyjne, ale jego efektów nie widać po dzień dzisiejszy.